Trzech nietrzeźwych, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne oraz trzech nietrzeźwych cyklistów zatrzymali podczas minionego weekendu żnińscy mundurowi. W najbliższym czasie wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie w ciągu minionego weekendu zatrzymali łącznie sześciu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.
     Tą niechlubną serię rozpoczął w piątek (11.10.19) w Gorzycach 36-letni rowerzysta. Jak się okazało w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.
     W niedzielę w Świątkowie (13.10.19) w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim wpadł 34-letni kierujący bmw, mieszkaniec gminy Żnin. Sprawdzenie alkomatem, wykazało także ponad dwa promile alkoholu.  
     Kolejnych kierujących „na podwójnym gazie” zatrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łabiszynie w miejscowości Ojrzanowo. Tym razem dwoje 17-letnich cyklistów miało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.
     W Pturku barcińscy policjanci zatrzymali 17-letniego motorowerzystę. W jego przypadku alkomat wskazał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
     Następnie w Łabiszynie na ul. Bydgoskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali 40-latka, który kierował samochodem osobowym. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie.
     Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce staną przed sądem.
     Pamiętajmy! Każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie nie tylko swoje, ale również innych użytkowników dróg.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 14 X 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry