Do policyjnego aresztu trafił 34-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna był pijany, a w jego pojeździe znajdowały się zabronione substancje. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     W niedzielę (13.10.19) około północy dyżurny żnińskiej komendy Policji został powiadomiony o kierującym, który dziwnie się zachowuje. Na miejsce zostali skierowani janowieccy policjanci. Funkcjonariusze w toku podjętych czynności ustalili, o którego kierowcę chodziło. Po kilkunastominutowej obserwacji w miejscowości Świątkowo zauważyli podejrzany pojazd.
     Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak pomimo wydawanych poleceń do zatrzymania, zastosowania sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie reagował. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca został zatrzymany. Wówczas okazało się jaka była przyczyna jego zachowania. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli niewielką ilość środków odurzających. Sprawdzenie narkotesterem wskazało obecność substancji psychoaktywnych w organizmie mężczyzny. Mieszkaniec gminy Żnin trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone substancje do badań laboratoryjnych.
     W poniedziałek (14.10.19) 34-latek usłyszał zarzuty. O jego losie zadecyduje sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwa grozi mu wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 5. Musi się liczyć również z długoletnim zakazem prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie również za wykroczenie kierowania pojazdem bez wymaganych dokumentów. 

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 14 X 2019

 

Już 5 grudnia, razem z 49. numerem Pałuk KALENDARZ 2020
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry