Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał w wyniku zderzenia dwóch aut na ul. Żnińskiej w Barcinie. Sprawca stracił prawo jazdy, a jego sprawa skierowana została do sądu.

Obrażenia kierowców nie były poważne fot. Magdalena Kruszka
Obrażenia kierowców nie były poważne fot. Magdalena Kruszka

     Do zdarzenia doszło 10 października około 16.50 na ul. Żnińskiej w Barcinie. Jak informuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie, policjanci w toku podjętych czynności ustalili, że kierujący pojazdem marki opel 21-letni mieszkaniec gminy Barcin, podczas manewru wyprzedzania uderzył w pojazd marki ford, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa w powiecie mogileńskim. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, ale obrażenia okazały się niegroźne i nie było konieczności hospitalizowania żadnego z uczestników zdarzenia.

     - W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego 21-latkowi zabrano prawo jazdy - mówi mł. asp. Wioleta Burzych. - Policjanci odstąpili też od ukarania go mandatem karnym na rzecz wniosku o skierowanie sprawy do Sądu Rejonowego w Szubinie.

     Obaj kierowcy w trakcie zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie.

Magdalena Kruszka, 16 X 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry