Od czwartku (31.10.2019) na terenie powiatu żnińskiego trwała akcja "Znicz 2019". Podczas działań prowadzonych przez żnińskich policjantów odnotowano 10 kolizji oraz wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     Żnińscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „Znicz 2019”, która trwała od czwartku (31.10.2019) do niedzieli (03.11.2019). Działania mundurowych polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Funkcjonariusze zapewniali płynność ruchu w rejonach cmentarzy i reagowali na wszelkie nieprawidłowe zachowania na drogach. Zwracali również uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci.  
     W działaniach wzięło udział łącznie 171 policjantów i 8 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Podczas trwania akcji doszło do 6 kolizji oraz wypadku drogowego w Cotoniu, na skutek którego jeden z kierujących zmarł, a drugi doznał poważnych obrażeń ciała. Mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili samochody znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz rowerzystę, będącego po użyciu alkoholu. 

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 6 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry