Mogileński Dom Kultury - MY TU GRAMY

Szubińscy policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło na przejściu dla pieszych w Szubinie na ul. Sędziwoja Pałuki. Samochód fiat punto potrącił 12-letnią dziewczynkę. Piesza z urazem barku oraz prawej nogi została przetransportowana do szpitala w Bydgoszczy.

     We wtorek 5 listopada  dyżurny policji otrzymał informację o tym, że na przejściu dla pieszych w Szubinie na ul. Sędziwoja Pałuki, doszło do potrącenia pieszej. Do wydarzenia doszło około 17.15. Na miejsce zdarzenia zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe.

     - Na miejscu wypadku pracowali szubińscy kryminalni oraz policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 74-letni mieszkaniec gminy Szubin, kierując pojazdem fiat punto, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych dziewczynkę. 12-latka z urazem barku oraz prawej nogi została przetransportowana do szpitala w Bydgoszczy - informuje  p.o. oficera prasowego KPP w Nakle mł. asp. Zofia Wrzeszcz.

     Kierowca fiata był trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci  z szubińskiej komendy. Sprawę nadzoruje prokuratura.

     - Policja ponownie apeluje o rozsądek do uczestników ruchu. Panujące warunki pogodowe są trudne zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Szybko zapadający zmrok i związana z tym zmniejszona widoczność z całą pewnością mogą utrudniać poruszanie się po drogach. Do tego dochodzą opady deszczu, niskie temperatury, a co za tym idzie fakt, że drogi w wielu miejscach są śliskie, a przez to też bardziej niebezpieczne. Gwarantem bezpieczeństwa może być jedynie ostrożność kierowców oraz właściwe zachowanie pieszych poruszających się po drogach - mówi policjantka. 

Remigiusz Konieczka, 6 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry