Grafik kreatywny potrzebny

38-latek z Poznania oraz 52-letni mieszkaniec gminy Gąsawa kierowali pojazdami mimo braku do tego uprawnień.

     W czwartek (7.11.2019) około 9.00 w Czewujewie żnińska „drogówka” zatrzymała do kontroli kierującego pojazdem marki Opel, który przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h. Był to 38-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna nie okazał policjantom blankietu prawa jazdy. Poinformował jedynie, że go nie posiada.  Po sprawdzeniu w systemie informatycznym wyszło na jaw, że kontrolowany mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały one cofnięte przez Starostę Opolskiego w drodze decyzji administracyjnej we wrześniu 2016 roku. 38-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukaranym mandatem karnym.

     W sobotę (9.11.2019) około 7.40 w Oćwiece gąsawscy dzielnicowi  zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Pojazd prowadził 52-letni mieszkaniec gminy Gąsawa. Mężczyzna nie okazał dokumentu prawa jazdy, tłumaczył, że nie ma go przy sobie. Funkcjonariusze zweryfikowali wersję podawaną przez kierującego w policyjnym systemie. Okazało się wówczas, że mężczyzna posiada wydany przez Sąd Rejonowy w Żninie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do lutego 2020 roku. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pobawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.  

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 13 XI 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry