Mieszkaniec Bydgoszczy jechał ulicą Mickiewicza w Żninie po chodniku. Nie zauważył, że w korku przed sygnalizacją świetlną stoi radiowóz policyjny. Funkcjonariusze szybko dostrzegli niesfornego kierowcę.

fot. Witold Ejankowski

     Do zdarzenia doszło w piątek, 22 listopada około 7.50. Policjanci ogniwa ruchu drogowego, którzy pełnili tego dnia służbę samochodem oznakowanym zauważyli kierowcę opla vivaro  jadącego ulicą Mickiewicza w Żninie po chodniku. Mężczyzna jechał po chodniku od strony Bydgoszczy w kierunku Gniezna. 30-letni kierowca, mieszkaniec Bydgoszczy został zatrzymany przez stojący w korku patrol policji. Jak wyjaśnia mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie bydgoszczanin tłumaczył się, że był duży korek, a spieszył się, żeby podwieźć kolegę na czas. Tłumaczył również, że nie zna geografii miasta i  był przekonany, że od ulicy Mickiewicza jest dojazd do Tesco. Widząc, że nie przejedzie tamtędy do marketu, postanowił jechać dalej wzdłuż ulicy Mickiewicza po chodniku.

     Kierowca opla został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych.

Arkadiusz Majszak, 22 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry