Do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu żnińskiego, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo, iż wcześniej spożywali alkohol. Jakie konsekwencje poniosą nieodpowiedzialni mężczyźni, zadecyduje sąd.

     W piątek (29.11.2019) w godzinach wieczornych w Łabiszynie na ul. Spółdzielczej policjanci z tamtejszego posterunku podjęli do kontroli kierującego oplem. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna może być pod działaniem alkoholu. Wykonali sprawdzenie alkomatem, który wykazał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie 35-latka. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy za pokwitowaniem.
     W niedzielę (1.12.2019) dyżurny żnińskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o kierowcy peugeota, który jechał „wężykiem”. Mundurowi, którzy zostali przydzieleni do obsługi interwencji, zatrzymali wskazany pojazd. Kierował nim 55-letni mieszkaniec Żnina. W jego przypadku alkomat wykazał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.  
     Zachowanie obydwu mężczyzn ocenią sądy, do których trafią akty oskarżenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 2 XII 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry