Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi z gminy Janowiec Wielkopolski, którego policjanci przyłapali z narkotykami. Mężczyzna dopuścił się ponadto szeregu wykroczeń drogowych.

     W piątek (6 grudnia) w godzinach wieczornych w Janowcu Wielkopolskim policjanci z tamtejszego komisariatu zauważyli rowerzystę, który pomimo panującego zmierzchu jechał bez oświetlenia.  Mężczyzna poruszał się całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Podczas legitymowania wyczuli od 26-latka alkohol. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Urządzenie kontrolno–pomiarowe wykazało ponad 1,8 promila alkoholu. Dodatkowo w rezultacie przeprowadzonej kontroli osobistej w odzieży zatrzymanego mundurowi znaleźli nabitą lufkę szklaną oraz foliowe zawiniątko z suszem roślinnym. Mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
     Następnego dnia (7 grudnia) usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. O tym, jakie poniesie konsekwencje zadecyduje sąd. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 9 XII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry