Do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami grozi 33-letniemu mieszkańcowi Żnina, którego kryminalni przyłapali na posiadaniu środków odurzających. Jak się okazało, mężczyzna prowadził samochód osobowy będąc pod ich wpływem.

     Do zdarzenia doszło w piątek (10 stycznia) w godzinach wieczornych. Żnińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że 33-letni mieszkaniec Żnina posiada niedozwolone substancje. Aby zweryfikować swoje ustalenia funkcjonariusze udali się na patrol. Zauważyli mężczyznę na jednej z ulic miasta, podczas gdy kierował osobowym audi. Podjęli kontrolę. W rezultacie przeprowadzonego przeszukania, funkcjonariusze w jego odzieży znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. W samochodzie ujawnili kolejne zawiniątka z białym proszkiem. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że 33-latek był trzeźwy. Natomiast narkotester wskazał na obecność środków odurzających w organizmie kierowcy. Od mieszkańca Żnina została pobrana krew do badań laboratoryjnych.  
     33-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Analiza zabezpieczonych substancji wykazała, że były to marihuana i amfetamina. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym za brak wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej.  

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 13 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry