Obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy dokonało dwoje mieszkańców gminy Barcin. Zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali patrol policji. Mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

     Dzięki postawie godnej naśladowania, udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę. W sobotę (11 stycznia) około 17:30 dyżurny żnińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzn, który kierował samochodem osobowym będąc prawdopodobnie pod działaniem alkoholu.
     Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze. W rezultacie pojętych czynności ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego jechał bardzo wolno środkiem jezdni. Świadkowie pojechali za nim. Mężczyzna zatrzymał się najpierw na środku drogi, a potem zjechał na pobocze. Wówczas mieszkańcy gminy Barcin zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali patrol policji.

     Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Funkcjonariusze na podstawie systemu informatycznego ustalili, że mieszkaniec powiatu mogileńskiego nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane.

     O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. 

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 13 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry