Obywatel kierowca przekazał szubińskim policjantom innego obywatela - motorowerzystę, który pijany spowodował zdarzenie drogowe na krajowej "piątce". Podczas wyjaśniania okoliczności zajścia mundurowi ujawnili aspołeczną postawę obywatela-motorowerzysty w postaci nieprawidłowości we wskazaniach drogomierza.

     Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motorowerzysty wpłynęło na stanowisko kierowania szubińskiego komisariatu w sobotę 11 stycznia po godzinie 23:00. 

     - Przypadkowy kierowca, jadąc drogą krajową nr 5 przez Szkocję, zauważył leżący na jezdni motorower, a w pobliżu niego mężczyznę. Od motorowerzysty wyraźnie czuć było alkohol, dlatego świadek natychmiast zaalarmował mundurowych i do czasu przybycia patrolu był na miejscu, aby "mieć na oku" sprawcę zdarzenia - informuje  podkom. Justyna Andrzejewska oficer prasowa KPP w Nakle.

     Okazało się, że przekazany mundurowym kierowca motoroweru prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Kontrola stanu trzeźwości 50-latka wykazało, że w chwili zdarzenia miał on w organizmie półtora promila alkoholu.

     - To jednak nie wszystko. Sprawdzając motorower w policyjnych systemach mundurowi ujawnili nieprawidłowości w kilometrach, jakie wskazywał drogomierz. Było ich o ponad 6,5 tysiąca mniej, niż podczas ostatniego przeglądu technicznego - dodaje policjantka.

     Mieszkaniec gminy Szubin otrzymał mandat za spowodowanie zdarzenia drogowego i został przekazany pod opiekę rodzinie. Niebawem usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i będzie musiał wyjaśnić skąd pojawiły się rozbieżności w stanie drogomierza. 

Remigiusz Konieczka, 13 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry