Do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów grozi 40-latkowi z gminy Żnin, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo, że wcześniej spożywał alkohol. Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy.

     We wtorek (14 stycznia) około 8:30 w Gorzycach policjanci ogniwa patrolowo–interwencyjnego żnińskiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Podczas rozmowy z 40-letnim kierującym, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Sprawdzili go alkomatem. Mieszkaniec gminy Żnin miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy za pokwitowaniem.
     Wkrótce nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jaką poniesie karę, zadecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 14 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry