Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Krajankę tytoniową oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy znaleźli żnińscy policjanci w samochodzie oraz lokalu zajmowanym przez 36-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego. Za posiadanie nielegalnego tytoniu grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

fot. KPP Żnin
 fot. KPP Żnin

     W środę (15 stycznia) żnińska „patrolówka” zatrzymała do kontroli drogowej pojazd marki Chrysler. Kierował nim 36-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Mężczyzna poproszony o okazanie dokumentów od razu przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo w bagażniku kontrolowanego samochodu policjanci znaleźli krajankę tytoniową oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W rezultacie przeszukania lokalu zajmowanego przez mieszkańca Mogilna, kryminalni ujawnili kolejne nielegalne wyroby tytoniowe.  
     36-latek został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli łącznie 4540 sztuk papierosów oraz ponad 13 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa poniósł straty na kwotę ponad 15.000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie. Za brak uprawnień do kierowania zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 16 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry