Żnińska drogówka z policyjnej grupy SPEED namierzyła dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Ujawnione wykroczenia zostały zarejestrowane przez widorejestrator.

     Policyjne zespoły SPEED funkcjonują od lipca 2019 roku na terenie całego kraju. W województwie kujawsko-pomorskich w ich skład wchodzą także policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiego garnizonu.

     Funkcjonariusze wyposażeni w nieoznakowane radiowozy z widorejestratorami oraz pojazdy oznakowane z laserowymi miernikami prędkości zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania przepisów na drodze.  
W ostatnich dniach grupa SPEED ujawniła dwa przypadki, w których kierowcy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Pierwszy z nich miał miejsce na drodze ekspresowej S-5 w Bożejewicach. Kierowca skody pędził 176 km/h, przy dopuszczalnych 120 km/h. Do kolejnego doszło na drodze wojewódzkiej nr 251 w Bielawach. Mężczyzna który podróżował samochodem marki Opel Zafira, przy dopuszczalnej „pięćdziesiątce” jechał 110 km/h. Obydwa wykroczenia zostały zarejestrowane przez policyjny widorejestrator.  

     Kierowcy zostali zatrzymani do kontroli. Za popełnione wykroczenia otrzymali wysokie mandaty oraz punkty karne.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 17 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry