Dzieci z zerówki oraz z klas I-IV Szkoły Podstawowej w Kowalewie wysłuchały rad policjanta na temat bezpiecznego spędzania nadchodzących ferii. Z uczniami rozmawiali szubińscy dzielnicowi mł. asp. Przemysław Błaszkowski i mł. asp. Tomasz Bukowski.

 Dzielnicowi w szkole w Kowalewie mówili o bezpieczeństwie podczas ferii fot. KPP w Nakle
Dzielnicowi w szkole w Kowalewie mówili o bezpieczeństwie podczas ferii fot. KPP w Nakle

     - Tematem przewodnim spotkania były nadchodzące ferie i związane z nimi niebezpieczeństwa. Bardzo wiele policjanci mówili o zasadach zachowania się podczas zimowych wyjazdów przypominając, jak należy zachowywać się spędzając czas w górach, jak spędzać czas na stokach i jak bezpiecznie korzystać z zimowej aury - informuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle.
     Dzielnicowi pamiętali także o tych, którzy z różnych powodów pozostaną w czasie ferii w domach. Mundurowi przypominali im, aby w sytuacji nieobecności rodziców nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych oraz by z rozsądkiem korzystać z sieci internetowej. Nie zabrakło też kilku słów na temat zasad bezpiecznego przemieszczania się po trasach szczególnie po zapadnięciu zmroku.

Remigiusz Konieczka, 21 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry