Żnińscy „patrolowcy” zatrzymali 24-latka, który prowadził samochód osobowy, pomimo, iż sąd mu tego zakazał. Mieszkaniec gminy Żnin będzie tłumaczył się w sądzie.

fot. Witold Ejankowski

     W środę (22 stycznia) w godzinach wieczornych policjanci żnińskiej „patrolówki” na jednej z ulic miasta zauważyli osobowego opla, którego kierujący i pasażer nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Za kierownicą siedział 24-latek, który według wiedzy policjantów, posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

     Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Podczas legitymowania potwierdziło się, że Sąd Rejonowy w Żninie orzekł wobec mieszkańca gminy, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący od czerwca 2019 roku. Dalsze czynności kontrole wykazały, że wcześniej zatrzymano dowód rejestracyjny opla z uwagi na brak aktualnych badań technicznych, których w chwili kontroli drogowej nadal nie miał.
     24-latek usłyszy niebawem zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Jak się okazało, nieodpowiedzialny mężczyzna ma już na koncie tego typu przestępstwa. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Za popełnione wykroczenia również odpowie przed sądem.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych
oficer prasowa
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 24 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry