Barcińscy kryminalni zatrzymali 60-latka, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo, zatrzymany nielegalnie pobierał energię elektryczną. Trwa szacowanie strat, jakie poniósł zakład energetyczny.

     Barcińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że 60-letni mieszkaniec gminy Barcin, który jest poszukiwany, będzie przebywał na terenie miasta. Mężczyzny poszukiwał Sąd Rejonowy w Szubinie do ustalenia miejsca pobytu, a następnie zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności za nielegalny pobór energii elektrycznej. Według ustaleń kryminalnych, 60-latek nadal miał zajmować się tym przestępczym procederem.
     W środę (19 lutego) policjanci na jednej z ulic Barcina zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Następnie udali się do jego mieszkania, gdzie potwierdzili nielegalny pobór prądu. W miejscu, gdzie wcześniej znajdował się licznik, ujawnili złączone przewody. Nielegalne przyłącze zostało zamontowane we wrześniu 2019 roku. Trwa szacowanie strat, jakie poniósł pokrzywdzony.
     60-latek trafił do więziennej celi. Wkrótce usłyszy zarzut kradzieży energii elektrycznej, a czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

nadesłała podkom. Wioleta Burzych
oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 21 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry