Odnalezione zostało ciało mężczyzny, który w piątek, 21 lutego po 20:00 miał ześlizgnąć się ze skarpy nad zalanym kamieniołomem w Piechcinie i zniknąć pod taflą wody.

fot. Magdalena Kruszka
 fot. Magdalena Kruszka

     Mężczyzna miał wejść na teren kamieniołomu od strony ul. Gazowej w Piechcinie. Tam miał poślizgnąć się na skraju skarpy. Są świadkowie, którzy widzieli jak w ubraniu wpadł do zbiornika i nie wypłynął. Strażacy prowadzili poszukiwania mężczyzny. Na miejsce przybywały kolejne jednostki straży pożarnej. Zwodowane zostały łódki i prowadzone były poszukiwania z wykorzystaniem sonara. Do akcji mieli przystąpić też nurkowie

     - Jest to głęboki akwen, około 40 metrów głębokości. Na miejsce dociera grupa wodno-nurkowa z Bydgoszczy - poinformował przed 21:00 kpt. Mirosław Wrzesiński, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

     Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mężczyzna został odnaleziony za pomocą sonaru i wyciągnięty z akwenu około 22:00 przez WOPR w Kruszwicy. Stracił życie w piechcińskim kamieniołomie. Kpt. Mirosław Wrzesiński potwierdził, że mężczyzna został odnaleziony i wyciągnięty z wody.

Magdalena Kruszka, 21 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry