W sobotę na drogach
   
    Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie w ramach akcji Zero tolerancji nasilili kontrole kierowców pod kątem ich trzeźwości. Efektem było zatrzymanie jednego dnia 13 pijanych kierowców. Czternasty spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

    Komisarz Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie poinformował, że w sobotę w ramach planowanej akcji na drogi wyruszyło więcej patroli niż zwykle. Policjanci mieli za zadanie zatrzymywać wyrywkowo kierowców do kontroli pod kątem ich trzeźwości. Najwięcej pijanych kierowców zatrzymano w Janowcu oraz w Żninie, gdzie również zatrzymano najbardziej zamroczonego spośród całej sobotniej trzynastki - kierowcę z Januszkowa.
Jako pierwszy wpadł w Rogowie 53-letni mieszkaniec pobliskiego Czewujewa Jerzy S. Kierował rowerem. Alkomat wskazał 2 promile alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu.
    Wkrótce potem inny patrol, tym razem w Żninie, zatrzymał mieszkańca Januszkowa, 55-letniego Mariana C. Ten miał 3,2 promila i kierował oplem astrą. Następnie w Janowcu zatrzymano jednocześnie dwóch rowerzystów z Ośna, którzy wracali do domu po zakrapianej imprezie. 62-letni Józef L. miał 1,5 promila, a 46-letni Marek W. 2,70 promila. Później w Żninie wpadł rowerzysta z Podgórzyna, 57-letni Sylwester K. Miał 2 promile. Również w Żninie złapany został kierowca malucha, 50-letni Tadeusz R. z Łysinina. Miał 2,10 promila. W Gąsawie policjanci zatrzymali Waldemara P., 54-letniego rowerzystę z Nowej Wsi Pałuckiej. Miał 1,50 promila. Co ciekawe, dwa dni wcześniej ten sam Waldemar P. wpadł na patrol kierując rowerem w Łysininie. Wtedy miał 2,60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
    Ósmym zatrzymanym w ramach sobotniej akcji był w Rogowie mieszkaniec tej miejscowości, 33-letni Tomasz P., kierujący rowerem. Alkomat wykazał u niego 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
    Trzy kolejne zatrzymania miały miejsce znów w Janowcu. 36-letni Robert D. z Łopienna w powiecie wągrowieckim jechał rowerem mając 2,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Taki sam wynik badania zanotowano u 58-letniego Jana P. z Kowalewa w powiecie gnieźnieńskim. Trzecim zatrzymanym rowerzystą był Feliks W. z Sarbinowa pod Janowcem. Miał pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu
    Innego rowerzystę, 60-letniego Mariana S. ze Żnina policjanci zatrzymali w grodzie Śniadeckich. Miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wreszcie w Łabiszynie natknął się na patrol kierowca peugeota 405, 33-letni Jan R. z pobliskiego Rzywna. Miał 1,7 promila alkoholu.
    Osobny przypadek, to 33-letni mieszkaniec Janowca, Grzegorz P. W pobliskim Zrazimiu o 1600 spowodował on kolizję, kierując audi A-6. Wypadł z drogi i wylądował (bez dachowania) w polu.     Opuścił pojazd i uciekł nim przyjechała policja. Ustalono, jednak, że to on był kierowcą. Policjanci zatrzymali Grzegorza P. u jego znajomych o 2030. Miał 2,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tłumaczył się, że pił po zdarzeniu drogowym. Pobrano mu krew do badań. Dzięki specjalnym wzorom spadku natężenia alkoholu we krwi uda się określić stan trzeźwości w chwili spowodowania kolizji.

Karol Gapiński, 19 VI 2008

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry