O winie zdecyduje sąd
   
    Finałem wycieku amoniaku w żnińskim browarze będzie proces sądowy. Asystent wiceprezesa ma postawiony zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia na mieszkańców Żnina poprzez doprowadzenie do rozprzestrzenienia substancji trujących.


    Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku mieszkańcy budynków przy ul. Mickiewicza w Żninie, które sąsiadują z browarem, powiadomili straż pożarną, ponieważ w ich mieszkaniach można było wyczuć silny zapach amoniaku. Amoniak wyciekał z instalacji chłodniczej znajdującej się na terenie Browaru Żnin. Strażacy zneutralizowali wyciek, a policjanci wszczęli dochodzenie, którego finałem będzie sprawa w sądzie.
    Prokuratura zakończyła postępowanie przygotowawcze związane z wyciekiem amoniaku w żnińskim browarze. Do Sądu Rejonowego w Żninie trafił akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi P., asystentowi wiceprezesa Browaru Żnin. Akt został złożony w oparciu o artykuł 164 kodeksu karnego. Mówi on o tym, że osoba, która sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób m.in. poprzez doprowadzenie do rozprzestrzeniania się niebezpiecznych substancji, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do ośmiu lat. Termin rozpoczęcia przewodu sądowego nie jest na razie znany.

 Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 856 (28/2008)

 


Inne teksty na ten temat:

Amoniak zniknął

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry