Dariusz Kośmider przedstawił stanowisko klubu radnych w kwestii zatrudniania radnego w jednostkach organizacyjnych gminy

          fot. Sylwia Wysocka

Rogowo, Stanisław Ciesielski, staż, zatrudnienie, radny
Dyskryminacja radnego czy pozostałych mieszkańców
     Ośmioosobowy klub radnych wyraził sprzeciw wobec praktyki dalszego zatrudniania Stanisława Ciesielskiego w jednostkach podlegających gminie. Wójt nie widzi niczego niewłaściwego w zatrudnianiu radnego, podkreśla, że nie może on być dyskryminowany, jeśli chodzi o możliwości korzystania z aktywizacji zawodowej.

     Przewodniczący klubu radnych Dla Gminy Rogowo Dariusz Kośmider na piątkowej sesji Rady Gminy w Rogowie zajął w imieniu klubu stanowisko w sprawie ponownego stażu radnego Stanisława Ciesielskiego w jednostkach podlegających gminie. Przypomnijmy, że pierwszy staż z Powiatowego Urzędu Pracy w Żninie wraz z wymaganym okresem zatrudnienia Stanisław Ciesielski odbył w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej zajmując się tam kwestiami organizacji zadań kulturalnych, a obecnie jest na stażu unijnym w Gminnym Domu Kultury, po którego odbyciu przysługuje mu trzymiesięczny okres zatrudnienia.
     Wiceprzewodniczący Rady Gminy Dariusz Kośmider swoje wystąpienie skierował do wójta Józefa Sosnowskiego, od którego przed kilkoma tygodniami otrzymał pisemną odpowiedź na zadane przez siebie zapytanie dotyczące wcześniejszych i obecnych umów o pracę zawartych z radnym Stanisławem Ciesielskim. W odpowiedzi wójt zaznaczył, że ze zdobytych informacji wynika, że Stanisław Ciesielski poza GOPS nie miał innego zatrudnienia w jednostkach gminnych, a obecnie odbywa staż w GDK.
     Radny Kośmider w związku z udzielonymi wyjaśnieniami dotyczącymi spraw związanych z zatrudnieniem radnego Stanisława Ciesielskiego w jednostkach organizacyjnych gminy Rogowo, stwierdził, że klub radnych Dla Gminy Rogowo sprzeciwia się stosowaniu tego typu praktyk. - Uważamy, że nieustanne dziękowanie za zasługi sprzed wielu lat w postaci wyrażania zgody na odbywanie stażu, a następnie zatrudnianie w gminnych jednostkach organizacyjnych jest zachowaniem niewłaściwym, niesprawiedliwym i jest oznaką braku szacunku wobec innych mieszkańców gminy Rogowo. Zwracamy uwagę na to, że jeśli jedynym kryterium tworzenia stanowisk, na których pracował pan Ciesielski, jest chęć odwdzięczenia się za zasługi, to naszym zdaniem jest to marnotrawienie publicznych pieniędzy - mówił Dariusz Kośmider.
     Radni uważają też, że jeśli utworzenie tych stanowisk spowodowane było względami merytorycznymi, to szansę odbycia stażu i zatrudnienia powinny mieć też inne osoby, a stanowisko powinien otrzymać najlepszy kandydat, z odpowiednim wykształceniem i kwalifikacjami.
     Wójt Józef Sosnowski w rozmowie z Pałukami zapewnił, że w bieżącym roku z różnych alternatywnych form aktywizacji zawodowej, takich jak roboty publiczne, interwencyjne, staże, prace społeczno-użyteczne, na terenie gminy Rogowo skorzystały 43 osoby. - Jedną z nich jest Stanisław Ciesielski, pozostałymi 42 osobami nikt się nie interesuje, tylko tą jedną. Mam wrażenie, że jest to przejaw dyskryminacji. Uważam, że kierownicy jednostek, które na staż przyjęły Stanisława Ciesielskiego, brali pod uwagę jego doświadczenie samorządowe, umiejętności organizacyjne i skuteczność w działaniu. Wielu by mogło się tego od niego uczyć - powiedział Józef Sosnowski.
     Każda z osób kierowanych do tego typu form aktywizacji zawodowej jest weryfikowana przez Powiatowy Urząd Pracy.
     Film w zakładce Filmy.

Sylwia Wysocka
Pałuki nr 1242 (48/2015)

 

 

Inne teksty na ten temat:

Dociekał, czy to wujek czy wnuk

 

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry