Nieco ponad 20 osób w poniedziałkowy wieczór 24 lipca zebrało się przed wejściem do budynku Sądu Rejonowego w Żninie, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec ustawy o ustroju sądów.

Manifestujący w Żninie głosili hasła o konieczności trzeciego prezydenckiego weta fot. Karol Gapiński
Manifestujący w Żninie głosili hasła o konieczności trzeciego prezydenckiego weta fot. Karol Gapiński

     To jedyna z trzech ustaw zmieniających polskie sądy, które przyjął parlament, a której prezydent RP nie zamierza wetować. Dlatego manifestujący w Żninie głosili hasła o konieczności także trzeciego prezydenckiego weta i przynieśli świeczki, które zapalili na schodach przed wejściem. Położyli je, tworząc płonące litery, ułożone w słowo veto.
     Lider protestujących, Aleksander Kmiećkowiak zaprosił przeciwników wdrażania reform w sądach w takim kształcie, jakim planuje to partia rządząca na kolejną zbiórkę przed żnińskim sądem o 20:00 we wtorek, 25 lipca.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 25 VII 2017

 

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry