Posłowie mówili, że partia dopuszcza możliwość koalicji w kwestii lokalnych wyborów samorządowych, nie z innymi partiami, ale z innymi komitetami. Nie padły żadne deklaracje dotyczące poparcia dla Roberta Luchowskiego.

     20 września w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Żninie odbyła się konferencja prasowa. W konferencji udział wzięli posłowie Grzegorz Schreiber i Paweł Drzażdżewski. Poseł Schreiber powiedział, że naturalnie celem partii jest, aby w każdej gminie przedstawić taką ofertę, w której partia zaproponuje swojego burmistrza czy wójta.
- Aczkolwiek nie w każdej gminie zapewne, zwłaszcza jeżeli mówimy o małych gminach, będzie to pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości - dodał poseł. - Czasem są to koalicje szerzej zawierane. Tam, gdzie mamy kogoś, kto nie jest w kontakcie z nami, a jest to osoba, która jest bardzo dobrze oceniania, czyli wójt, który cieszy się bardzo dużym zaufaniem i jest bardzo dobrze oceniany, to nie jest tak, że my na siłę wszędzie będziemy kogoś wymyślali. Dopuszczamy trzecią możliwość, czyli porozumienia, które mogą mieć miejsce z innymi podmiotami, w mniejszym stopniu z innymi partiami politycznymi, w większym stopniu z komitetami lokalnymi wójtów i burmistrzów. Taka możliwość istnieje. Ale wówczas bierzemy odpowiedzialność za takiego kandydata.
     Zapytany o poparcie dla Roberta Luchowskiego poseł Grzegorz Schreiber odpowiedział: - Dzisiaj, jeśli chodzi o wybory samorządowe, to my takich decyzji nigdzie nie mamy podjętych w skali województwa, poza pewnymi miejscowościami, gdzie jest burmistrz czy wójt wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości. Mam wrażenie, że panuje nieporozumienie. Nie jest chyba dla nikogo z państwa zaskoczeniem, że Prawo i Sprawiedliwość pozostanie w koalicji w gminie. Trudno, żeby lokalny komitet PiS odżegnywał się teraz. Jeżeli tak miałoby być, to powinien wystąpić z koalicji.
     Uznał, że możliwe jest, że przełoży się to na poparcie dla tego kandydata w wyborach. Nie chciał jednak na konferencji tego rozstrzygać, uznając, że jest to przedwczesne. Stwierdził, że nikt nie odżegnuje się od koalicji. Zaznaczył, że jest to kwestia do rozstrzygnięcia na szczeblu lokalnym.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1336 (38/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry