W środę 15 listopada odbyła się sesja Rady Miejskiej w Łabiszynie. Nie wziął w niej udziału radny Artur Z., który został zatrzymany przez policję, kiedy prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Do 4 grudnia będzie na zwolnieniu chorobowym.

     Radny Artur Z., który jest jednocześnie sołtysem Łabiszyna Wsi, został zatrzymany 18 października, parę minut po 11.00 na ul. Powstańców Wielkopolskich w Łabiszynie. Pierwsze badanie stanu trzeźwości wykazało 1,45 promila w wydychanym powietrzu. Drugie badanie ujawniło tendencję wzrostową, gdyż wykazało 1,49 promila w wydychanym powietrzu.
     Artur Z. jest członkiem komisji infrastruktury, rolnictwa i ochrony środowiska, a także członkiem komisji porządku i bezpieczeństwa publicznego. Posiedzenia tych komisji odbywały się 13 listopada. Artur Z. nie pojawił się, ani na posiedzeniu komisji, ani na sesji, która miała miejsce 15 listopada. Poinformował, że do 4 grudnia będzie przebywał na zwolnieniu chorobowym.
     Artura Z. czeka proces w sądzie i dotkliwa kara. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a par. 1 Kodeksu Karnego grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5.000 złotych. Kiedy zapadnie prawomocny wyrok, Artur Z. będzie musiał pożegnać się także z funkcją radnego Rady Miejskiej w Łabiszynie. Może także wcześniej zrzec się mandatu radnego.

Magdalena Kruszka, 16 XI 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry