Mieszkańcy gminy Szubin już mogą złożyć podpis pod petycją o utworzenie w tym mieście filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nakle.

Jedna trzecia kierowców, którzy w w zeszłym roku pobrała tablice rejestracyjne z literami CNA wcale nie jest z Nakła, ale z Szubina fot. Remigiusz Konieczka
Jedna trzecia kierowców, którzy w w zeszłym roku pobrała tablice rejestracyjne z literami CNA wcale nie jest z Nakła, ale z Szubina fot. Remigiusz Konieczka

     O tym jak wygląda rejestracja pojazdów w Starostwie Powiatowym w Nakle pisaliśmy na łamach Pałuk w maju br. Przypomnijmy, że w sprawie rejestracji lub kasacji pojazdów obowiązuje system kolejkowy. Klient Starostwa Powiatowego musi w pierwszej kolejności pobrać numerek i czekać aż zostanie wywołany. Największym problemem jest czas oczekiwania, który trwa kilka godzin. Osoby spoza Nakła muszą czekać na swoją kolej w poczekalni. Numerek trzeba pobrać wcześnie rano, bo około 9.00 maszyna drukująca numerki jest blokowana. Kto chce skorzystać z możliwości wpisania się do kolejki przez internet, w dniu wejście czeka krócej, ale system w chwili wpisywania się do kolejki proponuje terminy odległe o kilka tygodni.

     W kilku punktach na terenie gminy Szubin jest dostępna treść petycji i listy umożliwiające podpisywanie się pod petycją. Jej autorką jest radna powiatowa Karolina Domżała-Kaczmarek, która wskazuje, że 30% wydanych w 2017 r. praw jazdy i dowodów rejestracyjnych dotyczyło gminy Szubin. W Szubinie działa filia Powiatowego Urzędu Pracy i Wydziału Geodezji, więc może działać filia Wydziału Komunikacji, np. w budynku, gdzie teraz działa geodezja lub w pomieszczeniach w budynku I LO w Szubinie. Pracowników można byłoby skierować tam w drodze delegacji lub poprzez zmianę umowy o pracę. Szubińska filia miałaby obsługiwać również klientów z terenu gminy Kcynia.

     Podpisy pod petycją można składać:

- w Szubinie: w sklepie Raven (ul. 3 Maja), sklepie Mirella (ul. 3 Maja), salonie fryzjerskim Małgorzaty Dudek (ul. Sędziwoja Pałuki), kwiaciarni Frezja (ul. 3 maja 2), lodziarni przy pasażu (ul. 3 Maja), salonie fryzjerskim Pauliny Tokarczyk (ul. 3 Maja), przychodni lekarskiej NZOZ Medyk (ul. Bema 1), aptece Dr Max (koło Mili), sklepie motoryzacyjnym Lespol (ul. Paderewskiego 4a), drogerii Mawis (ul. 3 maja 15), w sklepach Lewiatan (ul. Bema 1 i Młyńska 17), sklepie mięsnym KORN (ul. 3 Maja 27, Dom Rzemiosła), Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków (ul. Bema 1) oraz warsztacie samochodowym Margos (ul. Sportowa).

- w Kołaczkowie: w sklepie Od i Do, w sklepie ARS Arletty Grobelnej, w sklep spożywczo-przemysłowym Bachus PPHU, w sklepie przemysłowo-spożywczym Eugeniusza Zakrzewskiego.

- w Zalesiu: w sklepie Lewiatan i w kancelarii radcy prawnego Lucyny Libront-Kroczki (ul. Parkowa 24).

- w Retkowie: u sołtys Barbary Świątkowskiej.

oraz w Królikowie w sklepach spożywczych i w sklepach na trenie Słonaw.

Remigiusz Konieczka, 13 VII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry