Nowa kcyńska Rada Miejska pierwszy raz zasiadła przy jednym stole.

 Nowa Rada Miejska w Kcyni wraz z burmistrzem fot. Sylwia Wysocka
Nowa Rada Miejska w Kcyni wraz z burmistrzem fot. Sylwia Wysocka

     W poniedziałkowe popołudnie, 29 października w sali konferencyjnej ratusza w Kcyni uroczyście wręczone zostały zaświadczenia potwierdzające wybór na burmistrza i radnych Rady Miejskiej w Kcyni.

     Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Sabina Bucoń gratulowała wybranym, obecnym na sali podkreślając, że otrzymali oni ogromny mandat zaufania zdobywając największą liczbę głosów w swoich okręgach. - W czasach kiedy kampania różnie wygląda myślę, że w naszej gminie nie było żadnych problemów, brzydkich wydarzeń - mówiła przewodnicząca komisji. Wyraziła nadzieję, że radni, którzy mandat sprawować będą kolejną kadencję, służyć będą wsparciem i radą nowo wybranym. - Pracujecie państwo dla dobra tej gminy, pracujecie też dla siebie - podkreśliła Sabina Bucoń.

     Wręczyła zaświadczenie wyboru na burmistrza Kcyni Markowi Szarudze i poszczególnym radnym, spośród których siedmioro zasiada w radzie po raz pierwszy, a są to: Mirosław Pezacki, Magdalena Wyczańska-Jabłkowska, Alicja Woźniak, Ewa Tomaszek, Tomasz Świerc, Ryszard Korbal, Elwira Florek. Reelekcję uzyskali: Jan Kurant, Urszula Stachowiak, Monika Wołyńska, Mateusz Stachowiak, Zbigniew Witczak, Dorota Czerwińska, Tadeusz Lepper, Łukasz Szczepański.

     Burmistrz Marek Szaruga pogratulował członkom nowej rady osiągniętego wyniku, wyraził też nadzieję, że współpraca z nowa radą będzie na takim samym, wysokim poziomie jak w kadencji 2014-2018.

     Przewodnicząca komisji dziękowała jej członkom za pracę i zaangażowanie oraz pracownikom urzędu. Szczególne słowa podziękowania skierowała do sekretarza gminy Rafała Heftowicza, który czuwał nad wyborami, by przebiegały, jak nazwała to przewodnicząca, zgodnie z literą prawa. Za pracę przy wyborach burmistrz Marek Szaruga podziękował bukietem róż Sabinie Bucoń i Rafałowi Heftowiczowi.

     Każdy z nowych radnych otrzymał zaświadczenie potwierdzające jego wybór na radnego. Po części oficjalnej była okazja do wypicia pierwszej wspólnej kawy przez członków nowej Rady Miejskiej.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Sylwia Wysocka, 3 XI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry