Po inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Żninie znani są przewodniczący oraz dwoje wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Żninie.

Grzegorz Koziełek, nowy przewodniczący Rady Miejskiej w  Żninie fot. Karol Gapiński
Grzegorz Koziełek, nowy przewodniczący Rady Miejskiej w  Żninie fot. Karol Gapiński
Na stanowisko przewodniczącego kandydował też Andrzej Kurek fot. Karol Gapiński
Na stanowisko przewodniczącego kandydował też Andrzej Kurek fot. Karol Gapiński

     Dziś w programie obrad przewidziane były wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej oraz ślubowanie burmistrza.

     Kandydatami na stanowisko przewodniczącego są Andrzej Kurek i Grzegorz Koziełek. Grzegorz Koziełek zdobył 12 głosów za, a Andrzej Kurek 9 głosów za. Tym samym przewodniczącym Rady Miejskiej w  Żninie został Grzegorz Koziełek. Po głosowaniu poprzedni przewodniczący Lucjan Adamus zawiesił na szyi Grzegorza Koziełka łańcuch jako insygnium szefa Rady Miejskiej.

     Burmistrz Robert Luchowski przy okazji podarował nowemu przewodniczącemu miecz. To jeden z dwóch mieczy wykutych przez miecznika Pawła Wilgórskiego z Brzyskorzystewka. - W godne ręce przekazuję. Prowadź nas mądrze do zwycięstwa - wygrawerowano na mieczu. W 2015 roku dwa miecze burmistrz wylicytował podczas żnińskiego finału WOŚP. Wtedy  burmistrz przelicytował Grzegorza Koziełka, który również miał chęć wejść w posiadanie tej broni.

     Po wyborze przewodniczącego rady nastąpiło głosowanie nad dwiema kandydaturami na dwóch wiceprzewodniczących. Byli nimi Elżbieta Gogola i Kazimierz Jańczak. Głosowało 21 radnych, którzy oddali 20 ważnych głosów. Wynikiem głosowania 12:8 wiceprzewodniczącymi zostali obydwoje kandydaci.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

(kg), 22 XI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry