Właśnie zakończyła się druga sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Porządek obrad przewidywał ustalenia składu aż siedmiu komisji.

fot. Remigiusz Konieczka
fot. Remigiusz Konieczka

     Na początku radni ustalili kto będzie przewodniczącym komisji rewizyjnej. Zgłoszony został jeden kandydat. To były burmistrz Artur Michalak, na którego głosowali wszyscy radni. Oprócz niego w komisji rewizyjnej zasiadać będą: Maciej Rejment, Wioletta Borys-Stachowiak, Hanna Adamczewska i Mariusz Pietrzycki.
     Szefową nowej komisji skarg, wniosków i petycji została Hanna Adamczewska, którą poparła większość radnych. Jej kontrkandydatem był Ryszard Synakiewicz. Skład komisji uzupełniają: Karolina Domżała-Kaczmarek, Teresa Stachowiak, Sławomir Berka, Radosław Borowiak i Ryszard Synakiewicz.
     Przewodniczącą komisji budżetu, finansów i rozwoju gospodarczego została, tak jak w poprzedniej kadencji, Teresa Stachowiak, która w głosowaniu wygrała z Tomaszem Kaszewskim.
     Komisja oświaty, kultury i sportu pracować będzie pod kierunkiem Sławomira Berki, którego poparła większość radnych. Jego rywalem była Katarzyna Twardowska.
     Przewodniczący pozostałych komisji nie mieli kontrkandydatów.
     Pracami komisji rolnictwa, ochrony środowiska, handlu i usług kolejną kadencję pokieruje Elżbieta Katafiasz. Szefem komisji gospodarki komunalnej, mieszkaniowej, ładu i porządku publicznego został Marek Gajewski. Przewodniczącą komisji zdrowia i pomocy społecznej wybrano Karolinę Domżałę-Kaczmarek.

(rk), 29 XI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry