Wioletta Borys-Stachowiak od 1 stycznia będzie zastępcą burmistrza Szubina.

Kandydując na stanowisko burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak na targowisku, podobnie jak inni kandydaci, również spotykała się i rozmawiała z mieszkańcami fot. Remigiusz Konieczka
Kandydując na stanowisko burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak na targowisku, podobnie jak inni kandydaci, również spotykała się i rozmawiała z mieszkańcami fot. Remigiusz Konieczka

     Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski na sesji 6 grudnia poinformował radnych, pracowników urzędu i zaproszonych gości o tym, że od 1 stycznia 2019 r. zastępcą burmistrza Szubina będzie Wioletta Borys-Stachowiak. Przypomnijmy, że kandydowała ona również w wyborach na stanowisko burmistrza Szubina. Uzyskała 863 głosy i był to czwarty wynik spośród piątki kandydatów.

     Uzasadniając swą decyzję burmistrz powiedział, że poglądy i wizje rozwoju gminy Wioletty Borys-Stachowiak są zbieżne z jego poglądami. Przyznał, że nowa zastępczyni jest osobą ambitną, a tylko takie będą przydatne w kierowaniu gminą. Dodał, że liczy na jej pomysły. Podkreślił jednak, iż decyzje wypracowane w dyskusjach, będą decyzjami burmistrza. Nie ukrywał, że spraw w gminie jest dużo do załatwienia, a osoba zastępcy jest nieodzowna.

     - Czekam na panią Wiolettę, żeby ta pracą się podzielić. Mam nadzieję, że współpraca będzie się układała dobrze - powiedział Mariusz Piotrkowski.

    Wioletta Borys-Stachowiak mieszka w Samoklęskach Dużych, ma 45 lat, jest mężatką, ma dwoje dzieci, jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 2004 r. prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest właścicielką sklepu spożywczo-przemysłowego w Samoklęskach Dużych i zatrudnia 3 osoby. Od 2011 roku jest sołtysem Samoklęsk Dużych. Założyła Stowarzyszenie Razem dla Samoklęsk Dużych i Niedźwiad, aktywnie działa w Komitecie Budowy Domu św. Bartłomieja. W 2014 r. została radną Rady Miejskiej w Szubinie po raz pierwszy. Teraz również uzyskała mandat radnej.

    Film w zakładce Filmy.

Remigiusz Konieczka, 6 XII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry