W środę, 24 kwietnia odbyło się posiedzenie komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej, Ładu i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Szubinie. Radni oraz inwestor Józef Kłosowski i mieszkańcy omawiali kształt przyszłego osiedla, które ma powstać na terenie po byłej cegielni w oparciu o tzw. ustawę deweloperską.

Szubińscy radni, burmistrz ze swoim zastępcą oglądają projekt osiedla na terenie dawnej cegielni fot. Remigiusz Konieczka
Szubińscy radni, burmistrz ze swoim zastępcą oglądają projekt osiedla na terenie dawnej cegielni fot. Remigiusz Konieczka

     Dyskusja w tym punkcie przebiegała w trzech częściach. Najpierw architekt Jacek Wiśniewski przedstawił ofertę inwestora: pięć budynków wielorodzinnych, dwa czterokondygnacyjne i trzy pięciokondygnacyjne oraz budynek handlowo-usługowy. Później swoje zastrzeżenia przedstawili mieszkańcy, którzy mieli uwagi przede wszystkim co do wysokości proponowanych budynków. Na koniec Józef Kłosowski zaproponował kompromis, który polega na obniżeniu wysokości dwóch budynków położonych na północnej części terenu inwestycyjnego do trzech kondygnacji. Józef Kłosowski zobowiązał się też do tego, że złoży zmiany do swojego wniosku ws. ustalenia lokalizacji inwestycji w terminie do 6 maja, by na sesji Rady Miejskiej 7 maja, projekt uchwały ws. lokalizacji inwestycji mieszkaniowej mógł być zdjęty. Po sesji nowy wniosek - już z obniżoną wysokością dwóch bloków - ma być dalej procedowany.

     Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 2 maja. Film w zakładce Filmy.

Remigiusz Konieczka, 25 IV 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry