Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Rada Gminy w Gąsawie podjęła uchwałę o nieudzieleniu wotum zaufania wójtowi Błażejowi Łabędzkiemu.

Jeśli wójt Błażej Łabędzki nie otrzyma w przyszłym roku wotum zaufania, to radni będą mogli podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta fot. Arkadiusz Majszak
Jeśli wójt Błażej Łabędzki nie otrzyma w przyszłym roku wotum zaufania, to radni będą mogli podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta. fot. Arkadiusz Majszak

     19 czerwca na sesji Rady Gminy w Gąsawie wójt Błażej Łabędzki przedstawił raport o stanie gminy za 2018 rok. Podczas debaty radni pytali między innymi o wnioski na usuwanie skutków nawałnicy, działania w zakresie geotermii, cząstkowe remonty dróg, opłatę klimatyczną i sytuację w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Pod adresem włodarza padło wiele słów krytyki.

     Ostatecznie w głosowaniu Rada Gminy większością głosów nie udzieliła Błażejowi Łabędzkiemu wotum zaufania.

     W przypadku nieudzielenia wójtowi wotum zaufania w dwóch kolejnych latach Rada Gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta.

     Szerzew papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 27 czerwca.

Arkadiusz Majszak, 21 VI 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry