Stanowisko zastępcy burmistrza obsadzone, za kilka dni ogłoszony zostanie konkurs na sekretarza gminy.

     W Urzędzie Miejskim w Janowcu wciąż nie ma sekretarza, po tym jak umowę burmistrz Leszek Grzeczka wypowiedział Tomaszowi Majewskiemu w kwestii podejrzeń w związku z nieprawidłowościami finansowymi w jego poprzedniej pracy. Przypuszczenia nie są podparte do tej chwili dowodami, bo mimo że pierwsza data zakończenia audytu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Janowcu, gdzie dyrektorem był Tomasz Majewski dawno minęła, to badania finansowe trwają tam nadal. Leszek Grzeczka zapewnił, że zostały one przedłużone do 13 lutego z uwagi na to, że zaistniała konieczność zbadania wcześniejszej dokumentacji od 2014 roku. W związku z tym poszerzył się zakres zadań i obowiązków spoczywających na audytorze. Nieoficjalnie zdradził nam, że termin zakończenia audytu planowany jest jednak na przełom stycznia i lutego.

     - W przyszłym tygodniu, mimo że mamy na to trzy miesiące, ogłosimy konkurs na sekretarza gminy - zapewnił Leszek Grzeczka.

     Przypomnijmy, że Tomasz Majewski pełnił pół etatu w urzędzie jako sekretarz i drugie pół jako zastępca burmistrza. Stracił pracę na obu stanowiskach. Fotel zastępcy burmistrza zajął po nim Michał Werkowski.

     Całą sprawę Tomasz Majewski przekazał do Sądu Pracy dopatrując się nieprawidłowych poczynań w działaniach burmistrza, w lutym zaplanowane jest posiedzenie w tej sprawie.

Sylwia Wysocka, 8 I 2020

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry