Żnin, Bydgoszcz, kontrakt, aneks, umowa
Kontrakt zwątpienia
     8 stycznia 2003 r. p.o. dyrektora żnińskiego szpitala Ignacy Goc podpisał w Kujawsko-Pomorskiej Regionalnej Kasie Chorych w Bydgoszczy aneks do umowy na świadczenie usług medycznych w pierwszym kwartale 2003 r. Kontrakt niższy o 13% oznacza dalsze zadłużenie szpitala.

     7 stycznia członkowie Zarządu Powiatu wyrazili opinię dotyczącą umowy z Kasą Chorych w Bydgoszczy na pierwszy kwartał br. Zarząd Powiatu wyraził zdecydowany sprzeciw do zaproponowanych dyrekcji żnińskiego szpitala niekorzystnych warunków umowy z Kasą Chorych w Bydgoszczy na pierwszy kwartał br. powodujących zmniejszenie całkowitej wartości umowy średnio o 13% w stosunku do 2002 r. Jednocześnie w zaistniałej sytuacji członkowie Zarządu Powiatu opowiedzieli się za podpisaniem niekorzystnej umowy ze względu na konieczność bieżącego funkcjonowania żnińskiego szpitala oraz zapewnienia ciągłości opieki zdrowotnej mieszkańcom powiatu żnińskiego.
     8 stycznia starosta Zbigniew Jaszczuk, p.o. dyrektora żnińskiego szpitala Ignacy Goc oraz główna księgowa Renata Gac pojechali do Kasy Chorych w Bydgoszczy. Aneks do umowy na świadczenie usług medycznych na pierwszy kwartał 2003 r. podpisał Ignacy Goc.
     - Kontrakt dotyczy wszystkich usług świadczonych w szpitalu i jest niższy średnio o 13%. W praktyce oznacza to dalsze znaczne zadłużanie się szpitala. Już kontrakt ubiegłoroczny nie pokrywał wszystkich wydatków szpitala. Tegoroczny nie pokryje ich jeszcze bardziej. Aneksy do umowy podpisała większość dyrektorów szpitali powiatowych województwa kujawsko - pomorskiego - wyjaśnia Ignacy Goc.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 568 (1/2003)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry