Z odpowiedzi przesłanej przez Ministerstwo Zdrowia na pismo starosty Zbigniewa Jaszczuka wynika, że w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie będą udzielane świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

     Starosta Zbigniew Jaszczuk zwrócił się z pismem do Ministerstwa Zdrowia w sprawie zagrożenia funkcjonowania w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie oddziałów urazowo-ortopedycznego i ginekologiczno-położniczego 3 lutego. Odpowiedź z resortu zdrowia nadeszła przedwczoraj. Zastępca dyrektora departamentu ubezpieczenia zdrowotnego w Ministerstwie Zdrowia poinformował starostę, że zgodnie z aktualną wersją projektu przepisów wykonawczych do projektowanej ustawy przewidującej utworzenie systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej - szpitale zakwalifikowane do poziomu szpitali I stopnia, do którego kwalifikuje się Pałuckie Centrum Zdrowia, będą mogły udzielać również świadczeń z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
     Starosta powiedział nam, że po wszystkich dotychczasowych ustaleniach i odpowiedzi z Ministerstwa Zdrowia może stwierdzić, że sprawa dotycząca szpitala w Żninie jest zakończona.
     - Wreszcie mamy potwierdzenie z Ministerstwa Zdrowia, że mamy ortopedię z endoprotezami, a także ginekologię i położnictwo - mówi starosta. I dodaje: - To kończy sprawę, niemniej cały czas trzeba być czujnym, bo to jest cały czas projekt ministra zdrowia. Nie sądzę jednak, żeby ktoś coś jeszcze wywinął.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 1310 (12/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry