Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Według dyrektora SPZOZ Marka Gotowały, burmistrz Leszek Duszyński zapewnia otwartość przy zakupie łóżek i szafek na szpitalne oddziały. Według szacunkowych cen przy dolnych granicach, zakup 100 łóżek szpitalnych mógłby kosztować budżet gminy ponad 200.000 zł.

     28 marca reporter Pałuk przy okazji rozmowy z dyrektorem SPZOZ Markiem Gotowałą o wyburzaniu budynku pod rozbudowę szpitala w Mogilnie pytał, czy dyrektor rozmawiał może z burmistrzem Leszkiem Duszyńskim odnośnie jakiegoś wsparcia finansowego z budżetu gminy. Rozbudowa szpitala to poważna inwestycja, koszt jej ma sięgać 14.000.000 zł. Wcześniej dyrektorowi deklarował pomoc m.in. burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak, a dotyczyła ona dołożenia 500.000 zł na budowę sali operacyjnej w szpitalu w Strzelnie. Kwota ta miała być rozłożona na 2 lata. Ostatecznie wyszło z tego fiasko.
     Okazało się, że burmistrz Duszyński taką pomoc zadeklarował. Obiecał zakup łóżek szpitalnych i szafek do nowo wybudowanych szpitalnych oddziałów.
     Spytaliśmy Leszka Duszyńskiego, czy nadal podtrzymuje deklarację. - Taka deklaracja z mej strony padła. Czekam na informację od dyrektora, jakie to będą koszty - mówił 4 kwietnia reporterowi Pałuk burmistrz Duszyński.
     Dyrektor SPZOZ cieszy się z deklaracji jakie do tej pory burmistrz Duszyński składa.
     - Muszę przyznać, że jest duża życzliwość. Oczywiście jest to sprawa przyszłości oraz najważniejszej decyzji o wdrożeniu planowanej koncentracji działalności szpitalnej w Mogilnie. Cieszę się, że pan burmistrz potwierdza publicznie deklarację wsparcia szpitala, za co awansem jestem niezmiernie wdzięczny - mówił dyrektor. Dodał, że szacunkowe koszty odnośnie zakupu łóżek i szafek szpitalnych są już znane. Marek Gotowała wprost jednak reporterowi ich nie zdradził.
     - Nie jest to zresztą trudne, bo oferty na np. łóżka szpitalne, czy szafki można znaleźć w Internecie. Wiadomo, że łóżek (i łóżeczek dziecięcych) będzie około 100. Cena i tak musi być ustalona w drodze przetargu - tłumaczył dyrektor.
     Sprawdziliśmy dostępne w Internecie ceny łóżek i szafek szpitalnych. Nie wiemy jednak, ile tych szafek będzie. Koszt szafki szpitalnej sięga od około 350 zł brutto do nawet ponad 1.000 zł za jedną. Łóżka szpitalne są droższe. Ceny łóżek szpitalnych wahają się między 2.000 zł brutto do nawet ponad 6.000 zł w przypadku łóżek rehabilitacyjnych, specjalnie regulowanych. Biorąc pod uwagę cenę 2.000 zł i przemnażając ją razy 100 łóżek, daje to kwotę 200.000 zł za same łóżka.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1313 (15/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry