Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

W poniedziałek od 15.00 do 18.00 w przychodni nie było żadnego lekarza ogólnego, na taką sytuację trafił radny Grzegorz Stochliński. Dyrektor Gotowała tłumaczy, że mający dyżur dr Tomasz Nowak musiał zastąpić jedną z lekarek na oddziale dziecięcym w Strzelnie.

    W poniedziałek 22 maja radny Rady Miejskiej w Mogilnie Grzegorz Stochliński udał się wraz z żoną do poradni ogólnej w przychodni przy ul. Kościuszki. Od 15.00 do 18.00 miał w tej poradni przyjmować dr Tomasz Nowak, który jest też wicedyrektorem ds. medycznych SPZOZ Mogilno. W przychodni doktor jednak się nie zjawił.
    - Byliśmy zarejestrowani ja, żona i jeszcze parę osób dzisiaj na popołudnie do doktora Nowaka, idziemy, pytamy pani w okienku, czy pan doktor przyjmuje dzisiaj, bo drzwi są zamknięte, a pani w okienku mi mówi: „W ogóle się dzisiaj pan doktor nie pojawił”. Ludzie przy tym okienku zrobili bałagan, bo mieli mieć zwolnienia lekarskie przedłużone, a tu lekarza nie ma - mówił radny Stochliński. Sytuacja była o tyle poważna, że w przychodni w tym czasie nie było żadnego lekarza ogólnego.
    O wyjaśnienia w tej sprawie reporter Pałuk poprosił dyrektora SPZOZ w Mogilnie Marka Gotowałę. Dyrektor tłumaczył: - Pan dyrektor był w poradni dziecięcej, udało mi się tam dojść i nie przeszkadzając mu za mocno, porozmawiać. W piątek była taka sytuacja, że pani doktor, która miała dyżur planowany na oddziale dziecięcym w Strzelnie, powiem tak: ze względów osobistych nie mogła na ten dyżur przyjść i w trybie awaryjnym doktor miał wybór i wybrał dyżur na oddziale dziecięcym i uważam, że słusznie.
    Gdy reporter wtrącił, że ta sytuacja z brakiem doktora Nowaka miała miejsce w poniedziałek, a nie w piątek, dyrektor kontynuował: - Dlatego tutaj w sprawach pilnych to zabezpieczenie zawsze było. W trybie nagłym naprawdę i to z godziny na godzinę. To są wyjaśnienia pana dyrektora Nowaka. Taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce - zakończył dyrektor.
    Wynika z tego, że poniedziałkowa sytuacja z brakiem lekarza nie zdarzyła się po raz pierwszy.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1319 (21/2017)

Inne teksty na ten temat:

Znikaniem lekarzy POZ zajmie się NFZ

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry