Od soboty 24 czerwca w Nadborowie nie ma wody w kranach. WiK zamknął wodociąg na podstawie decyzji "sanepidu", gdyż wykryto bakterie z grupy coli.

     Od soboty w Nadborowie obowiązuje zakaz spożywania wody z publicznej sieci wodociągowej. Została ona zamknięta ze względu na sytuację - jak informuje prezes WiK Jerzy Mączko - podobną do tej, która w zeszłym roku zaistniała w Murczynie. We fragmencie sieci - właśnie w  Nadborowie - zostały wykryte bakterie z grupy coli, dlatego Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żninie wydała decyzję o zakazie spożywania tej wody.
     Jednocześnie WiK w Żninie realizuje dostawy wody pitnej dla Nadborowa z innego ujęcia. Przywożona jest ona do tej miejscowości według harmonogramu: o 9.00 i 17.00 Nadborowo - bloki, Nadborowo - parcele i Nadborowo - państwo Dudek i państwo Pawlaczyk.

     Prezes dodał, że na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy wodociąg zostanie ponownie uruchomiony. Trwa dezynfekowanie i czyszczenie sieci. Jutro (środa, 28 czerwca) być może zapadną kolejne decyzje w tej sprawie. 

Karol Gapiński, 27 VI 2017

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry