Reklama w kalendarzu

Lafarge Holcim przekazał Pałuckiemu Centrum Zdrowia w Żninie dwa zestawy do zakładania gwoździa śródszpikowego do zespalania złamań. Ze sprzętu będą korzystać pacjenci z powiatu żnińskiego oraz z powiatów ościennych.

Działanie nowego sprzętu omówił ordynator oddziału urazowo-ortopedycznego Wojciech Hoffmann fot. Arkadiusz Majszak
Działanie nowego sprzętu omówił ordynator oddziału urazowo-ortopedycznego Wojciech Hoffmann fot. Arkadiusz Majszak

     Uroczystość przekazania wartego 28.000 złotych sprzętu odbyła się przedwczoraj na oddziale urazowo-ortopedycznym Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie. Dwa zestawy do zakładania gwoździa śródszpikowego do zespalania złamań przekazali: zastępca prezesa Lafarge Holcim Gilbert Roth, dyrektor spółki Marta Florczak i dyrektor Cementowni Kujawy Stanisław Sobczyk.
     - W naszym szpitalu jest wiele pamiątek, które można by podpisać, że to cementownia „Kujawy“, że to „Lafarge“. W różnych tytułach, gdzie się wejdzie na oddział, to praktycznie jakaś pamiątka otrzymana w naszym szpitalu funkcjonuje. Były to różne sprzęty medyczne. Kolejny dar jest niezwykle ważny, ponieważ na pewno usprawni pracę naszych chirurgów, a jednocześnie nie będzie kazał pacjentom czekać aż zamówimy daną część - powiedział dyrektor Pałuckiego Centrum Zdrowia Roman Pawłowski.
     Starosta Zbigniew Jaszczuk przy okazji narysował panoramę tego, co nas otacza: - Wygląda to w sąsiednich powiatach naprawdę niedobrze. Musimy mieć świadomość tego, że żniński szpital, będzie miał większe obciążenie niż miał dotychczas. Jak państwo wiecie - spółka, która prowadzi szpital ma za sobą 12 lat funkcjonowania. W każdym z lat obrachunkowych strat żadnych nie było, co myślę jest zasługą i kolejnych dyrekcji, kolejnych prezesów i całej załogi. Sytuacja w służbie zdrowia lekka, prosta i łatwa nie jest. Natomiast nasz szpital broni się w tym trudnym czasie. Podkreślił, że do żnińskiego szpitala będzie trafiać coraz więcej pacjentów z wszystkich sąsiednich powiatów i zakończył, że przekazany sprzęt będzie służył nie tylko mieszkańcom naszego powiatu.
     Dyrektor Roman Pawłowski wyjaśnił Pałukom, że zestawy do zakładania gwoździa śródszpikowego do zespalania złamań zapewnią większe bezpieczeństwo pacjentom ze złamaniami po zdarzeniach losowych, w tym również wypadkach komunikacyjnych.
     - Będzie można natychmiast działać na czas, żeby zespalać te kości. Dotychczas w przypadku takich złamań zamawialiśmy gwoździe śródszpikowe i czekaliśmy na nie od 2 do 3 dni. W tym czasie pacjent musiał czekać, a teraz od razu trafi na stół. Na wszystkie kości kończyn górnych i dolnych mamy w tej chwili zabezpieczenie - powiedział dyrektor.
     Film w zakładce Filmy.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 1345 (47/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry