W tym roku celem ogólnoświatowego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zebranie funduszy na wyposażenie oddziałów dla noworodków - podstawowych oddziałów, nie specjalistycznych. O tym, co w tym roku zostanie przekazane żnińskiemu szpitalowi piszemy poniżej.

     W niedzielę, 14 stycznia Orkiestra zagra już po raz 26. Przez te wszystkie lata wspierała także szpitale na Pałukach, m.in. w Żninie.

     - Szpital Pałuckiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. jest od wielu lat beneficjentem działań WOŚP. Warto podkreślić, że dzięki orkiestrze tak jak w całym kraju, również w Żninie prowadzone jest badanie słuchu u wszystkich noworodków. Sprzęt do tych badań był jednym z pierwszych darów WOŚP. W 2017 roku oddział dziecięcy wzbogacił się o nowoczesny sprzęt przekazany przez WOŚP tj: kardiomonitor i aparat ekg. Są to sprzęty bardzo wysokiej klasy, niezwykle potrzebne w leczeniu dzieci. Dostaliśmy również informację o przyznaniu dla naszego oddziału łóżek szpitalnych. Dzięki temu będzie możliwa całkowita wymiana łóżeczek niemowlęcych i łóżek dla dzieci starszych. Dotychczas używane w dużej części pamiętają czasy otwarcia oddziału w 1977 r. Przyznano nam również wysokiej klasy aparat USG, aparatu do lokalizacji wkłuć do naczyń oraz pompy infuzyjnej. Wartość sprzętu, który został nam przyznany, i który wkrótce powinien do Żnina dotrzeć to kilkaset tysięcy złotych. Warto podkreślić, że WOŚP już od wielu lat jest głównym sponsorem jeśli chodzi o sprzęt medyczny dla oddziału dziecięcego i noworodkowego. - informuje Tomasz Zwolenkiewicz, ordynator oddziału dziecięcego żnińskiej lecznicy.

(mr), 13 I 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry