Woda ze stacji uzdatniania wody w Mamliczu nadaje się do spożycia. Trwa uruchamianie tej stacji. Mieszkańcy północnej części gminy Barcin mogą spodziewać się, ze wkrótce z ich kranów szerokim strumieniem ponownie popłynie woda.

Od 31 lipca do 2 sierpnia pracownicy Wodbaru rozwozili wodę pitną tym, którzy nie mieli do niej dostępu fot. Magdalena Kruszka
Od 31 lipca do 2 sierpnia pracownicy Wodbaru rozwozili wodę pitną tym, którzy nie mieli do niej dostępu fot. Magdalena Kruszka

     Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żninie Tadeusz Kosiara wydał 2 sierpnia komunikat, ze woda pobrana ze stacji uzdatniania wody w Mamliczu pod względem bakteriologicznym spełnia wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia dla ludzi.
     Woda może być bez ograniczeń używana do spożycia, jak również do celów higieniczno-sanitarnych.

Magdalena Kruszka, 2 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry