Firma "Strop 21" z Inowrocławia będzie budować łącznik pomiędzy budynkiem głównym szpitala a ginekologią i położnictwem. Prace rozpoczną się we wrześniu.

     Przypomnijmy, iż Pałuckie Centrum Zdrowia w Żninie otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wsparcie w kwocie 499.579,90 złotych na zadanie Wyższa jakość usług medycznych i podniesienie bezpieczeństwa pacjentów i personelu Pałuckiego Centrum Zdrowia przez budowę systemu bezpiecznej komunikacji. Chodzi o budowę napowietrznego łącznika, który połączy budynek główny szpitala z oddziałem ginekologiczno - położniczym. Pozostałe koszty zadania zabezpieczy powiat żniński.
     Budowa łącznika rozwiąże wiele problemów, z którymi szpital boryka się od lat. Dzięki łącznikowi ginekologia i położnictwo zostaną skomunikowane z główną częścią szpitala. Zniknie również problem transportu pionowego na ginekologii i położnictwie, ponieważ w ramach inwestycji zostaną zainstalowane windy.
     Jak nas poinformował Roman Pawłowski, dyrektor Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie około 10 września zostanie zawarta umowa z wykonawcą robót - firmą Strop 21 z Inowrocławia. Była to jedyna firma ubiegająca się w przetargu o realizację inwestycji. Na plac budowy pracownicy inowrocławskiej firmy wejdą 20 września. To, kiedy łącznik zostanie wybudowany zależy w głównej mierze od warunków atmosferycznych. Dyrektor ma jednak nadzieję, że do wiosny przyszłego roku zadanie zostanie zakończone. Stan surowy łącznika ma być ukończony jeszcze przed nastaniem zimy.
     W związku z pracami część szpitalnego podwórza zostanie wyłączona z użytku. Dostęp na szpitalny oddział ratunkowy będzie możliwy tylko od strony parkingu dla karetek pogotowia, czyli od ulicy Dąbrowskiego. Do szpitala będzie można też wejść od trony ulicy Szpitalnej pierwszym wejściem po lewej stronie w rejon pracowni rentgenowskiej i laboratorium. Obecne wejście na teren szpitala między ginekologią i położnictwem a biurowcem zostanie zamknięte. Do biurowca będzie można dostać się nowym wejściem od strony ulicy Dąbrowskiego. Z uwagi na roboty budowlane, które się za miesiąc rozpoczną dyrekcja z pomocą specjalistów z zakresu bhp i strażaków przygotowuje nowe ciągi komunikacyjne dla zachowania bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także przejazdu karetek. Ilość przejazdów przez teren szpitala po wdrożeniu prac będzie ograniczona.
     Dyrektor zapewnia, że po rozpoczęciu prac wszystkie oddziały szpitalne, a także Szpitalny Oddział Ratunkowy będą pracować bez zmian.
     Budowa łącznika będzie kosztować blisko 1.700.000 złotych.

Arkadiusz Majszak, 23 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry