W Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie zdiagnozowano 6 pacjentów, którzy są nosicielami bakterii new delhi. Wszyscy pacjenci przebywają na oddziale chorób wewnętrznych.

     To, że w żnińskim szpitalu przebywają pacjenci będący nosicielami bakterii new delhi wyszło w czasie badań laboratoryjnych. Jak informuje dyrektor Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie Roman Pawłowski na chwilę obecną w szpitalu przebywa 6 pacjentów, którzy są nosicielami wirusa new delhi.

     Dyrekcja wraz z lekarzami podjęła decyzję, że wszyscy pacjenci będący nosicielami bakterii przebywali będą na osobnej sali. Wyznaczeni zostali również lekarze i pielęgniarki tylko do obsługi tych pacjentów.

     Roman Pawłowski nie wyklucza, że bakteria była w szpitalu wcześniej. Pierwsze dwie pacjentki, u których zdiagnozowano, że są nosicielkami bakterii, mogły zarazić się na przykład przez dotyk.

     - To jest nosicielstwo i my mamy obowiązek pacjentów opuszczających szpital wypisać w stanie dobrym - wyjaśnia dyrektor. Stąd decyzja, żeby pacjentów będących nosicielami wirusa odizolować od pozostałych pacjentów.

     Dyrektor PCZ podkreśla, że bakterię new delhi zdiagnozowano o pacjentów praktycznie większości szpitali w całej Polsce. Szpital w Żninie nie jest więc w tym zakresie wyjątkiem. Jak dodał Roman Pawłowski choroba może się rozprzestrzeniać. Istotne znaczenie, czy ktoś się zarazi czy nie, ma w tym przypadku odporność organizmu.

     Bakteria new delhi należy do grupy bakterii jelitowych. Jest odpowiedzialna za groźne dla życia zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i wielu innych chorób.

Arkadiusz Majszak, 22 XI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry