Straż Pożarna w żnińskim escape roomie stwierdziła nieprawidłowości, które jednak nie stanowią zagrożenia dla życia uczestników zabawy, nie powodują również bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru. Po ich usunięciu escape room będzie dalej funkcjonować.

     Po piątkowym tragicznym pożarze w escape roomie w Koszalinie, w którym zginęło pięć nastolatek, w całym kraju przeprowadzane są kontrole pokojów zagadek pod kątem ich bezpieczeństwa dla użytkowników i możliwości powstania pożaru.

     Kontrolą objęty został także żniński escape room, który od końca października 2017 roku działa w żnińskiej bibliotece publicznej w pomieszczeniach piwnicznych.

     Kontrola Państwowej Straży Pożarnej w obiekcie miała miejsce w sobotę 5 grudnia. Elementów zagrożenia życia strażacy nie stwierdzili, podobnie jak nieprawidłowości powodujących bezpośrednie niebezpieczeństwo powstania pożaru. Komendant powiatowy PSP st. bryg. Grzegorz Rutkowski przekazał natomiast, że stwierdzono pewne nieprawidłowości, których naprawa nie jest skomplikowana i nie wymaga dużych nakładów finansowych; dotyczą one kwestii ewakuacji, możliwości szybkiego samodzielnego wyjścia uczestników zabawy w escape roomie na zewnątrz. W związku z tym wszczęte zostało postępowanie administracyjne, które zakończyć ma się na początku przyszłego tygodnia.

     - Zaistniałe uwagi kontrolujących dotyczyły Instrukcji Bezpieczeństwa Przeciwpożarowego. Wspólnym stanowiskiem była kwestia umieszczenia w pokoju zagadek awaryjnego klucza do drzwi wejściowych (nie wskazywały na to żadne dotychczasowe przepisy), co już nastąpiło. Najważniejsze jest życie i zdrowie ludzkie, jest więc oczywiste dla nas, że w okresie prowadzenia czynności kontrolnych jakichkolwiek służb, do chwili podjęcia ostatecznych decyzji, escape room nie będzie czynny - poinformowała Jadwiga Jelinek, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie.

     Oprócz sobotniej kontroli straży pożarnej, w poniedziałek (7 stycznia) żniński escape room skontrolował również nadzór budowlany. Protokół z tej kontroli nie został jeszcze sporządzony.

     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 10 stycznia.

Marta Złotnicka, 7 I 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry