Konkurs plastyczny i spektakl o tematyce antynikotynowej stanowiły główne punkty tegorocznej akcji "Nie pal przy mnie proszę" w żnińskiej "Jedynce".

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Nie pal przy mnie proszę to ogólnopolska akcja dotycząca profilaktyki antynikotynowej, która od 12 lat jest realizowana w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Co roku ogłaszany jest konkurs plastyczny dla dzieci. W swoich pracach młodzi autorzy starają się przy pomocy plastycznych środków wyrazu ujmować hasła i przesłania nawołujące nie tylko uczniów, ale też osoby starsze, w tym rodziców, aby nie poddawały się nałogowi tytoniowemu.
     W trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji w żnińskiej jedynce, co prawda nie akurat tego dnia, a następnego, czyli w piątek 22 listopada odbył się apel przygotowany przez klasę IIb pod kierunkiem Edyty Małeckiej. Dzieci wystawiły przedstawienie  O kotku, który palił fajkę. Oczywiście w treści fabularnej tej bajki rozbrzmiewało przesłanie dotyczące rzucania papierosowego nałogu. Publiczność na tym przedstawieniu stanowiły dzieci z klas nauczania początkowego w żnińskiej jedynce.
     W tym roku akcja skierowana była do pierwszoklasistów i to dzieci z tych klas uczestniczyły we wspomnianym konkursie plastycznym. Na piątkowym wydarzeniu w szkole konkurs ten został rozstrzygnięty, a zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 22 XI 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry