Przed chwilą (17 marca, ok. 9.00) w oficjalnym komunikacie wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz potwierdził, że w województwie zanotowano 7 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedno z nich jest z terenu powiatu żnińskiego, jedno z powiatu nakielskiego i pięć z Bydgoszczy.

     Wojewoda dodał, że osoby te wcześniej były objęte kwarantanną, próbki zostały pobrane i przebadane. Dały wynik pozytywny. Teraz osoby te znajdują się pod obserwacją albo lekarzy w szpitalu zakaźnym, bo tam znajduje się piątka zakażonych z Bydgoszczy, albo pod obserwacją Sanepidu, bo dwie kwarantanny zostały utrzymane, ponieważ nie mają objawów. Mikołaj Bogdanowicz zapewnił, że stan osób jest dobry.

(rk), 17 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry