Stan pacjenta ze Żnina jest dobry. Nie musiał być hospitalizowany i pozostaje w warunkach kwarantanny domowej.

     Mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem i o którym informowano we wtorek (17 marca) o 9.00, był jedną z osób, które wróciły do domu z zagranicy. Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól potwierdził, iż przypadek dotyczy mieszkańca Żnina w sile wieku, który wrócił do domu po pobycie w Niemczech. Obecnie stan pacjenta jest na tyle dobry, że żninianin nie musiał być hospitalizowany i pozostaje w kwarantannie w warunkach domowych.
     Tuż przed południem otrzymaliśmy informację nieoficjalną, że w Żninie potwierdzony jest drugi przypadek zarażenia koronawirusem, ale tej wiadomości Adrian Mól nie potwierdził.

     Jeżeli chodzi o potwierdzony przypadek chorego z terenu powiatu nakielskiego to wiemy, że jest to osoba z Krajny, a nie z Pałuk.

     Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki lub w e-Pałukach w czwartek, 19 marca.

(kg, rk), 17 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry