W szpitalu działa chirurgia ogólna i chirurgia ortopedyczno-urazowa, ale poradnie specjalistyczne zawiesiły planowe świadczenie usług.

     Roman Pawłowski, prezes Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie wydał zarządzenie w sprawie zasad udzielania świadczeń w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19. Zostało czasowo zawieszone udzielanie świadczeń wykonywanych planowo lub zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego do 30 marca. Jak wyjaśnia Roman Pawłowski, zawieszenie udzielanych świadczeń dotyczy tylko poradni specjalistycznych. Telefonicznie można się konsultować w sprawach e-recept, czy wizyt po upływie okresu zawieszenia świadczeń. Natomiast działają normalnie chirurgia ogólna i chirurgia urazowo-ortopedyczna.
     Działą też medycyna pracy, ale nie jest to skorelowane w obecnej sytuacji z funkcjonowaniem niektórych poradni specjalistycznych, jak okulistyka, czy poradnia neurologiczna. Dlatego realizacja niektórych badań nie będzie możliwa. Z naszych informacji wynika jednak, że prawdopodobnie wkrótce Państwowa Inspekcja Pracy - ze względu na sytuację epidemiczną - zniesie czasowo konieczność wykonywania badań.
     W szpitalu w Żninie hospitalizowanych było na początku tego tygodnia 79 pacjentów. Ta statystyka uwzględnia też noworodki. Łącznie w szpitalu jest 135 łóżek.

Karol Gapiński, 17 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry