Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

W dzisiejszym numerze Pałuk (19 marca) w artykule "Nadzór - kwarantanna - izolacja" dotyczącym koronawirusa, w jednym zdaniu wkradł się błąd.

     Napisaliśmy, że: domownicy, osoby odbywające kwarantannę mogą wychodzić z domu. Tymczasem osoby odbywające kwarantannę domową nie mogą wychodzić z domu. Pozostali domownicy, jeżeli nie są objęci kwarantanną, mogą wychodzić, ale pod jednym warunkiem.

     Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika wojewody kujawsko-pomorskiego Adriana Móla, jeżeli w większym domu jest możliwość wydzielenia oddzielnego pomieszczenia dla osoby objętej kwarantanną, nie ma potrzeby, by inni domownicy byli objęci kwarantanną i nie mogli wychodzić z domu. Jeżeli z kolei pozostali domownicy chcą pozostać w domu, a nie ma możliwości wydzielenia osobnego pomieszczenia dla objętego kwarantanną, te osoby również zostaną objęte kwarantanną i z domu wychodzić nie mogą.

     Adrian Mól zaznaczył także, że jest też możliwość, by osoby, które mają się udać na kwarantannę mogły przebywać w miejscach wyznaczonych przez gminy i powiaty, z dala od rodziny. Wtedy chronią ją przed ewentualnym zarażeniem.

     Za błąd przepraszamy.

Damian Stawski, 19 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry