Rolnicy z terenu gminy Żnin, których uprawy ucierpiały podczas zeszłotygodniowych opadów mogą składać wnioski zgłoszenia strat.

Ucierpiały m.in. uprawy rzepaku fot. Remigiusz Konieczka
Ucierpiały m.in. uprawy rzepaku fot. Remigiusz Konieczka

     W poniedziałek 15 maja w okolicach Żnina (m.in. w Januszkowie, Wilczkowie, Brzyskorzystewku, Brzyskorzystwi) doszło do gwałtownych opadów gradu, które zniszczyły uprawy rzepaku, zbóż, kukurydzy. Po ich wystąpieniu burmistrz Żnina Robert Luchowski wystąpił do wojewody kujawsko-pomorskiego z wnioskiem o powołanie komisji do spraw szacowania strat w uprawach polowych.
Jak informuje rzecznik burmistrza Dawid Kolasa, potwierdzenie powołania tej komisji spodziewane jest w ciągu najbliższych kilku dni, jednak już teraz rolnicy mogą składać do Urzędu Miejskiego w Żninie (pokój nr 41) wnioski zgłoszenia strat. - Wskazane jest dołączenie do wniosku dokumentacji fotograficznej, przedstawiającej powstałe straty – podkreśla Dawid Kolasa.

     Na razie nie jest znany imienny skład komisji, ale rzecznik wyjaśnił, iż w jej składzie znajdą się przedstawiciele izb rolniczych, Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz gminy Żnin - radni Rady Miejskiej i pracownik Wydziału Ochrony Środowisko, Rolnictwa, Leśnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich (OŚ). Wniosek można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Żninie lub otrzymać w Wydziale Ochrony Środowiska. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 516-994-567.

Remigiusz Konieczka, 22 V 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry